“Maskott – Tuval”

Maskott - TuvalEn yeni albümler, en yeni şarkılar 24 saat RockOnAir’da..

Maskott grubu ilk albümü “Tuval” ile artık playlistimizde..

NonStop Rock günboyu RockOnAir’da..

1994 yılından itibaren Kargo’nun solisti olarak müzik dünyasında 80’e yakın beste ve düzenlemeye imza atan Koray Candemir ile Kargo’nun klavyecisi olarak ünlenen, Yalın’dan Aslı’ya kadar pop ve rock müziğinin ünlü isimlerinin prodüktörlüğünü üstlenen Serkan Çeliköz, yepyeni grupları Maskott ve ilk albümleri “Tuval” ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Kargo’dan ayrıldıktan sonra Maskott adı ile yollarına devam etme kararı alan ikili  Nirvana, Pearl Jam gibi alternatif rock müziği efsanelerinin doğduğu şehir olan Seattle’a yerleşip, Amerika’da verdikleri başarılı konserlerle ciddi bir hayran kitlesi oluşturdular.

Albüm kayıtları için dünyaca ünlü grupların albümlerini kaydettiği London Bridge Stüdyo’larını seçen ikiliye, 80’lerin en ünlü gruplarından biri olarak bugüne kadar 35 milyondan fazla albüm satan ve “Alone” adlı unutulmaz şarkılarıyla bir efsane haline gelen Heart grubunun davulcusu Ben Smith eşlik ediyor.

Prodüktörlüğünü La Vida Entertainment’ın üstlendiği Tuval albümünün kayıtları 1990’larda Pearl Jam ile de çalışan Geoff Ott tarafından gerçekleştirilirken, albüm mastering işlemleri  Los Angeles’in ünlü Capitol Records stüdyolarında tamamlandı. Maskott hem Koray Candemir’in hem de Serkan Çeliköz’ün Türk rock müziği deneyimlerini, yepyeni bir enerjiyle alternatif rock müziğinin başkenti Seattle’dan aldıkları yepyeni bir lezzette buluşturuyor. Bu yeni enerjinin ilk imzasını ikili yepyeni albümleri “Tuval” ile atıyor.

Maskott – Tuval – Şarkı Listesi:

  1. Nadas
  2. Yalnız Ben
  3. Teselli
  4. Tuval
  5. Zor Bu İşler
  6. Melekler Şehri
  7. Ay Işığı
  8. Uçmak İstediğimde
  9. Nefessiz
  10. Mum Gibi