Hakkımızda

RockOnAir.com projesi; ilk olarak 2006 Ağustos ayında, “Biz de radyo yayını yapabilir miyiz acaba?” düşüncesiyle, paylaşımlı bir hostinge ShoutCast Server kurulmasıyla başladı. Aslında yasak olması gereken bu kurulum, biz bunu yapana kadar kimsenin aklına gelmemiş olmasından dolayı, bizi engelleyemedi.

Uzun bir süre yayınımızı bu şekilde devam ettirdikten sonra; hosting firmasının durumu farkedip, “Yahu biz bunu niye engellememişiz ki?” diyerek, Shoutcast’ı yasaklamasıyla zorunlu olarak yayınımızı kestik.

Ancak; her ne kadar maddi durumumuzun kendimize özel bir server kiralamaya yetmeyeceğini bilsek de, bir şekilde yayına devam etmek için arayışa girdik. Ve imdadımıza ücretsiz radyo yayını yapmaya izin veren siteler yetişti. Bir süre de onlarla idare ettik. Fakat limitli olarak verilen bu hizmetler bize yetmedi, internete küstük ve ne yazık ki uzun bir süre yayın yapmadık.

Ta ki, 2008 Kasım ayında; “Bizim bir radyomuz vardı, ona n’oldu?” diyip, yeniden kolları sıvayana kadar..

Artık imkanlar eskisi gibi kısıtlı değildi, radyo hostingi sağlayan pek çok firma peydah olmuştu ve online yayına kolaylıklar getiren hizmetler de mevcuttu. Biz de böylece RockOnAir’de 2.döneme başlamaya karar verdik. Kasım 2008’de test yayınına, Aralık’ta ise programlı yayına geçtik. Artık hedefimizi de büyütmüştük:

“24 Saat Kesintisiz Rock”

Pek çok sıkıntı yaşasakta, hosttan hosta taşınsakta; biz bu işi yapmaya kararlıyız ve yapmaya devam edeceğiz.

Çünkü biz; Türkiye’nin İLK ve TEK, 24 SAAT KESİNTİSİZ ROCK müzik yayını yapan online radyosuyuz.